بیمه مهندسی

بيمه مهندسي تمام خطر پيمانکاران
اين بيمه نامه خسارتهاي فيزيکي غيرقابل پيش بيني ناشي از حادثه که در حين اجراي عمليات نصب، مونتاژ يا دمونتاژ انواع ماشين آلات و تجهيزات

و نيز نصب هرگونه سازه با اسکلت فلزي در کارگاههاي کوچک و بزرگ صنعتي، کارخانجات، صنايع خودروسازي، شيميايي، فولاد، غذايي، چوب و کاغذ، چرم، کاشي سازي، صنايع وابسته به کشاورزي همچنين سيستمهاي مخابراتي، ابزارهاي دقيق آزمايشگاهي، نيروگاهها، پتروشيمي، پالايشگاهها، پروژه‌هاي انتقال گاز يا نفت و نيز خطوط انتقال نيرو روي مي دهد را تحت پوشش قرار ميدهد.

پوشش اين بيمه از زمان شروع عمليات نصب آغاز شده و شامل دوره آزمايش و درصورت تمايل بيمه‌گزار دوره تحويل موقت (دوره نگهداري يا تضمين) نيز خواهد شد.
مدت بيمه:مطابق مدت قرارداد بوده و بيمه گزار ميتواند دوره آزمايش (راهاندازي) و دوره نگهداري (تحويل موقت) را نيز تحت پوشش قرار دهد.

بيمه هاي مهندسي سازه ها
اين بيمه خسارت‌هاي وارد به انواع سازه‌هاي احداث شده را در زمان بهره‌برداري از قبيل ساختمان‌ها، برج‌ها، جاده‌ها، راه‌آهن، فرودگاه، کانال‌هاي آبياري، پل‌ها، تونل‌ها، سدها، موج‌شکن و اسکله،‌ خطوط لوله آب، نفت، گاز، فاضلاب و نيز انبارها و معادن تحت پوشش قرار مي‌دهد.
رشته بيمه مهندسي سازه ها مشتمل بر 2 زيررشته مي‌باشد که عبارتند از:
بيمه مهندسي عيوب اساسي و پنهان ساختمان (تضمين کيفيت ساختمان)
بيمه عيوب اساسي و پنهان ساختمان به منظور پوشش خطرات احتمالي ناشي از موارد تحت مسئوليت مهندسين ناظر، طراح، معمار و محاسب براي ساختمان تکميل شده صادر مي‌شود. اين بيمه در زمان فروش ساختمان به خريدار تحويل داده مي‌شود.
بيمه ريسکهاي تکميل شده ساختماني (Civil Engineering Completed Risks)
اين بيمه خسارت‌هاي وارد به انواع سازه‌هاي احداث شده را در زمان بهره‌برداري از قبيل ساختمان‌ها، برج‌ها، جاده‌ها، راه‌آهن، فرودگاه، کانال‌هاي آبياري، پل‌ها، تونل‌ها، سدها، موج‌شکن و اسکله،‌ خطوط لوله آب، نفت، گاز، فاضلاب و نيز انبارها و معادن تحت پوشش قرار مي‌دهد.

 بيمه هاي مهندسي کالا،ماشين آلات و تجهيزات
اين بيمه خسارت‌هاي فيزيکي، غيرقابل پيش‌بيني و ناشي از حادثه را که در حين اجراي عمليات نصب و يا مونتاژ انواع ماشين‌آلات و تجهيزات و نيز نصب هر گونه سازه با اسکلت فلزي در کارگاه‌هاي کوچک و بزرگ صنعتي، صنايع خودرو‌سازي، شيميايي، فولاد، غذايي، چوب و کاغذ، چرم، کاشي‌سازي، صنايع وابسته به کشاورزي و همچنين سيستم‌هاي مخابراتي، ابزارهاي دقيق آزمايشگاهي، نيروگاه‌ها، پروژه‌هاي انتقال آب، گاز و خطوط انتقال نيرو را تحت پوشش قرار مي‌دهد.
رشته بيمه مهندسي کالا،ماشين آلات و تجهيزات مشتمل بر 6 زيررشته مي‌باشد که عبارتند از:
• بيمه تمام خطر نصب (Erection All Risks)
اين بيمه خسارت‌هاي فيزيکي، غيرقابل پيش‌بيني و ناشي از حادثه را که در حين اجراي عمليات نصب و يا مونتاژ انواع ماشين‌آلات و تجهيزات و نيز نصب هر گونه سازه با اسکلت فلزي در کارگاه‌هاي کوچک و بزرگ صنعتي، صنايع خودرو‌سازي، شيميايي، فولاد، غذايي، چوب و کاغذ، چرم، کاشي‌سازي، صنايع وابسته به کشاورزي و همچنين سيستم‌هاي مخابراتي، ابزارهاي دقيق آزمايشگاهي، نيروگاه‌ها، پروژه‌هاي انتقال آب، گاز و خطوط انتقال نيرو را تحت پوشش قرار مي‌دهد .
• بيمه شکست ماشين آلات (Machinery Breakdown)
بيمه شکست ماشين‌آلات يکي از بيمه‌هاي دوره بهره‌برداري است. ماشين‌آلات و تاسيسات موجود در يک کارخانه، کارگاه که براي خريد و نصب و راه‌اندازي آنها سرمايه‌گزاري کلان صورت گرفته جزو مورد بيمه در اين بيمه محسوب مي‌شود، به عنوان مثال نيروگاه‌هاي توليد برق، دستگاه‌هاي توزيع برق که در پست برق و خطوط انتقال نيرو قرار دارند، کليه ماشين‌آلات توليد و تجهيزات کمکي آنها از قبيل ماشين ابزار، ماشين‌هاي کاغذسازي، پمپ‌ها، کمپرسورها، مخازن لوله‌کشي و ... مي‌توانند تحت پوشش بيمه‌نامه قرار گيرند.
• بيمه ماشين آلات و تجهيزات پيمانکاران (Contractors' Plant & Machinery)
اين بيمه تمامي خسارت‌هاي وارد شده به ماشين‌آلات و تجهيزات پيمانکاران مانند لودر، بولدزر، سايدبوم، جرثقيل و ... را که به عنوان ابزار کار پيمانکاران مي‌باشند جبران مي‌نمايد.
• بيمه فساد کالا در سردخانه (Deterioration Of Stock in Cold Storage)
اين بيمه خسارت‌هاي وارد به کليه کالاهاي قابل نگهداري در سردخانه‌ها از قبيل مواد پروتئيني، ميوه‌جات، فراورده‌هاي لبني و نيز شيميايي و داروئي را تحت پوشش قرار مي‌دهد.
• بيمه تجهيزات الکترونيک (Electronic Equipment)
اين بيمه خطرات وارد به انواع تجهيزات الکترونيکي مورد استفاده در کارگاه‌هاي صنعتي، صنايع، لوازم پزشکي و آزمايشگاهي، لوزم اداري، سيستم‌هاي هشداردهنده، تجهيزات بيمارستاني، دستگاه‌هاي کنترلي، تجهيزات مربوط به سينما و فيلمبرداري، دستگاه‌هاي تست مواد، تجهيزات گيرنده و فرستنده، کامپيوتر و مانند آنها را تحت پوشش قرار مي‌دهد.
• بيمه عدم النفع ناشي از شکست ماشين آلات(Machinery Loss of Profits)
بيمه عدم‌النفع ناشي از شکست ماشين‌آلات يکي از بيمه‌هاي دوره بهره‌برداري است. خسارت ايجاد شده از عدم حصول سود ناخالص ناشي از شکست ماشين‌آلات، تجهيزات و تاسيسات در اين بيمه‌نامه تحت پوشش قرار مي‌گيرد.

عضویت درخبرنامه

برای اطلاع ازکلیه امور بیمه ای و دریافت اخبار سایت، ایمیل خود را وارد کنید:

آمار بازدیدکنندگان

3438
امروزامروز2
دیروزدیروز8
هفته جاریهفته جاری78
ماه جاریماه جاری259
کل آمارکل آمار3438